Inspiratiemiddag

Marketing en development: samen sterker

In deze bijeenkomst ontdek je hoe marketing en development elkaar versterken en samen bijdragen aan publiek en inkomsten.

Startdatum

Donderdag 12 november 2026

Tijden

13:30 - 16:30 uur

Locatie

Theater Utrecht (Boorstraat 107, Utrecht)

Investering

Regulier tarief: €169 (excl. 21% btw)
Ledentarief: €89 (excl. 21% btw)

    Marketing en development spelen een belangrijke rol in het commerciële en maatschappelijke succes van culturele organisaties. Waar marketing zich richt op publieksbereik, bouwt development aan langdurige relaties met donateurs, vrienden, fondsen en zakelijke partners. Steeds vaker komen deze disciplines in één afdeling of verantwoordelijke samen.

    Tijdens deze bijeenkomst staat de vraag centraal hoe marketing en development elkaar optimaal versterken. Hoe kan een eenmalige koper uitgroeien tot betrokken gever, vriend of partner? Welke marketingkennis over data, segmentatie en campagnes is daarvoor nodig? Wat is het belang van merkstrategie en positionering? En wat is er zowel vanuit zowel marketing als development nodig om kansen succesvol te benutten?

    Of je nu cultuurmarketeer bent met een wervingsopdracht, de samenwerking tussen beide afdelingen of verantwoordelijken wilt versterken, of als fondsenwerver meer inzicht wilt krijgen in marketing: je bent van harte welkom.

    Programma

    Het programma van deze middag bestaat uit een combinatie van plenaire presentaties en een interactieve sessie met de aanwezige sprekers.

    Prijzen & aanmelden

    De deelnametarieven zijn inclusief consumpties en afsluitende borrel van 16:30 tot 17:30 uur:

    € 169 (excl. 21% btw)

    Regulier tarief

    Iedereen is welkom om deel te nemen, ook als je (nog) geen lid bent van Cultuurmarketing.

    Aanmelden

    € 89 (excl. 21% btw)

    Ledentarief

    Ben je lid van Cultuurmarketing? Fantastisch! Als bestaand lid geniet je automatisch van €80 korting.

    Aanmelden

    Nog geen lid, maar wel profiteren van deze prijs? Word dan eerst lid.

    Samen komen met korting

    Ben je lid van Cultuurmarketing en neem je een collega van je eigen organisatie mee die op het snijvlak van development, fondsenwerving of zakelijke leiding werkt? Dan geldt het lidmaatschapstarief ook voor jouw collega. Mail ons in dat geval na je bestelling de gegevens door van deze collega’s.

    Sprekers

    Koen Brakenhoff

    Koen Brakenhoff

    Vanuit bevlogenheid voor kunst en gastvrijheid vergroot Koen Brakenhoff ondernemerschap in de culturele sector. Als voormalig hoofd marketing bij het Mauritshuis en directeur marketing & development bij Opera Ballet Vlaanderen zag hij in de praktijk hoe beide vakgebieden elkaar versterken. Tegenwoordig adviseert hij organisaties in Nederland en België op strategisch niveau. Koen benadert marketing en development niet als twee losse disciplines, maar als één logische keten. Hij neemt je mee in zijn strategische visie: het denken vanuit de belangen van externen om van losse bezoekers een betrokken community te maken.

    Lees meer
    Alyssa Mahler

    Alyssa Mahler

    Als adviseur bij Creative Funding (de adviestak van voordekunst) helpt Alyssa culturele organisaties met een financieringsvraag. Ze richt zich daarbij vaak op het transformeren van eenmalige crowdfunding-donateurs naar duurzame gevers. Tijdens de bijeenkomst deelt zij haar kennis en praktijkervaring over de samenwerking tussen marketing en development. Ze laat zien welke rol marketing speelt met data en segmentatie, wat er organisatorisch nodig is voor succesvolle donateurswerving, en hoe je binnen organisaties draagvlak creëert voor development.

    Lees meer